10. základní škola Plzeň,
nám. Míru 6,

Pěvecký sbor

Dětský pěvecký sbor „Sluníčka“ působí na naší škole již řadu let, od roku 2008 pracuje pod vedením paní učitelky Mgr. Milady Kovaříkové. Sbor navštěvují děti z 1. – 5. tříd, které rády zpívají. Na repertoáru mají písně lidové i umělé, zvládají také kánony a jednoduché dvojhlasy. Děti při pravidelných vystoupeních rozdávají radost nejen svým rodičům, prarodičům a ostatním spolužákům, ale každoročně zveme na koncert i děti z mateřské školy. Děti tak mohou prokázat kromě pěveckých kvalit i dramatické nadání, stejně jako zručnost při výrobě výtvarných kulis a doplňků.

Z vystoupení na Akademii 2015 - k 50. výročí založení 10. ZŠ