Naše škola

10. základní škola v Plzni na nám. Míru 6, příspěvková organizace, je škola úplná s 1. – 9. postupným ročníkem. Škola stojí uprostřed starší zástavby obytných domů okrajové plzeňské čtvrti Jižní Předměstí. Otevřena byla v roce 1964. Školu navštěvují žáci i z ostatních obvodů Plzně a někteří žáci dojíždějí do školy z bydliště mimo Plzeň. V posledních letech se ve škole vzdělávají také děti cizích státních příslušníků.

Kapacita školy je 650 žáků. Všechny třídy jsou v hlavní budově školy, kde se nachází také 2 oddělení školní družiny. Ve vedlejší budově, nám. Míru 4, jsou 4 další oddělení školní družiny s celkovou kapacitou 180 žáků. Dále se v této budově nacházejí školní dílny, dílna a sklad školníka. Školní jídelna, která se nachází také na nám. Míru 4, je samostatným právním subjektem.
V hlavní budově se kromě 20 kmenových tříd nachází také odborné učebny, ve 31 učebnách jsou nainstalovány interaktivní tabule.

Součástí školy je samostatný pavilon s tělocvičnou a v roce 2006 zrenovovanými šatnami se sprchami a sociálním zařízením a velké víceúčelové sportoviště s umělým povrchem. Škola má z hřiště bezbariérový přístup a moderní hygienické zázemí.