10. základní škola Plzeň
nám. Míru 6, 301 00 Plzeň

Školní knihovna

• Školní knihovna zahrnuje převážně beletrii a odbornou literaturu jak pro žáky, tak pro pedagogy, a to k prezenčnímu i absenčnímu vypůjčování.
  • Zájem je především o encyklopedie, pohádkové knihy určené žákům 1. stupně a o knihy z doporučené četby z hodin literatury.

Jméno a příjmeníTelefonEmail
Mgr. Lenka Cíglerová378 027 253ciglerovale@zs10.plzen-edu.cz

Všichni žáci si mohou knihy půjčovat bezplatně.

DenČas
úterý9:45 - 10:00
středa9:45 - 10:00

Darujte knihu škole

Vážení rodiče a přátelé školy,
jak již jistě víte, snažíme se podporovat čtenářství a čtenářskou gramotnost dětí. Výzkumy z poslední doby ukazují, že se čtenářská gramotnost žáků neustále snižuje, a nejenom proto ji podporujeme nejrůznějšími způsoby. Nedílnou součástí našich aktivit je také provoz školní knihovny, kterou se snažíme pro děti co nejvíce zatraktivnit. Bohužel se nám to vzhledem k omezeným finančním prostředkům nedaří vždy podle našich představ.

• darujte škole knihu, která měla u Vašich dětí úspěch

Do každé takto věnované knihy bude vlepena kartička se jménem dárce a datem darování.
Svým darem zvýšíte atraktivitu školní knihovny, a tím i zájem o čtenářství. Děkujeme.