10. základní škola Plzeň
nám. Míru 6, 301 00 Plzeň

Školní družina

Ve školní družině pracuje kolektiv vychovatelek, které připravují při určitých příležitostech (Vánoce, Velikonoce, Den matek) pro děti ze všech oddělení společné akce. Na tyto akce jsou zváni také rodiče.
Od ledna 2005 ŠD pracuje podle Vzdělávacího programu pro zájmové vzdělávání, který je postupně doplňován a upravován. Ve školní družině dbají na pitný režim dětí. ŠD je ve 3. poschodí budovy a kvůli bezpečnému předávání dětí rodičům má školní družina zabudovaný kamerový systém. Činnost ŠD pokračuje v letošním roce podle aktualizovaného a doplněného vzdělávacího programu pro zájmové vzdělávání Kdo si hraje, nezlobí.

Funkce, odděleníJméno a příjmeníTelefonEmail
Vedoucí vychovatelka, I. odděleníMiluše Kinkorová378 027 259skolni.druzina@zs10.plzen-edu.cz
Vychovatelka, II. odděleníLadislava Tomšovicová378 027 259skolni.druzina@zs10.plzen-edu.cz
Vychovatelka, III. oddělení Kateřina Benešovská378 027 259

skolni.druzina@zs10.plzen-edu.cz

Vychovatelka, IV. odděleníVladimíra Němečková378 027 259skolni.druzina@zs10.plzen-edu.cz
Vychovatelka, V. odděleníTereza Genserová378 027 259skolni.druzina@zs10.plzen-edu.cz

• Odloučené pracoviště - 3. p. nám. Míru 4
  • Pět oddělení ŠD: celkem 150 žáků 1.-5. tříd
  • Plná kvalifikovanost všech vychovatelek
  • Vedoucí vychovatelka ŠD - pí Miluše Kinkorová, úřední hodiny: středa 15:00-16:00 hod.

Fotografie ze školní družiny

Provozní doba školní družiny
Čas
Pondělí - pátek6:00 - 16:45 hod.
Odpolední zájmová činnost15:00 - 16:30 hod.

Příhlašování žáka do školní družiny

• Přihlášení žáka k pravidelné docházce do školní družiny – je provedeno formou zápisu
  • Odhlášení žáka ze školní družiny – může být provedeno pouze písemně na základě předchozí dohody s rodiči.
  • Vyloučení žáka ze školní družiny – může být provedeno na základě rozhodnutí ředitelky školy, a to po předchozím jednání s rodiči a vedoucí vychovatelkou. Pádným důvodem pro vyloučení může být například vážné porušení kázně a pořádku, ohrožení zdraví a bezpečnosti ostatních, dlouhodobá svévolná absence nebo jiný závažný důvod. O vyloučení žáka ze ŠD by byl proveden písemný zápis a informován zřizovatel.
  • O příjímání žáků do ŠD rozhoduje ředitelka školy.

Platby zakonných zástupců za pobyt žáka ve školní družině

• Přihlášením žáka k pravidelné docházce se zákonní zástupci (rodiče) zavazují k platbě za pobyt žáka v ŠD.
  • Platba za pololetí činí 400 Kč.

Zájmová činnost ve školní družině

Flétnapondělí 15:00 - 15:45 h.p. vych. K. Benešovská
Deskové hryúterý 15:00 - 16:25 h.p. vych. V. Němečková
Ekoateliérúterý 15:00 - 16:15 h.p. vych. L. Tomšovicová

Kytara pro pokročilé

středa 15:00 - 16:15 h.p. vych. T. Genserová
Flétnastředa 15:00 - 15:45 h.p. vych. K. Benešovská
Kytara pro začátečníkyčtvrtek 15:00 - 16:15 h.p. vych. T. Genserová
Dovedné rucečtvrtek 15:00 - 16:15 h.p. vych. L. Tomšovicová

Vybavení ŠD

• Pět oddělení je již plně vybaveno a zařízeno novým nábytkem.
  • Děti mají k dispozici odpočinkovou místnost, ve které jsou podlaha i stěny pokryty molitanovými žíněnkami v barevném koženkovém potahu.

Název dokumentu Typ a velikost
Kdo si hraje, nezlobípdf, (615 kB)
Vnitřní řád školní družinypdf, (180 kB)

Dokumenty je možno stáhnout ve formátu pdf. Pro otevření je potřeba mít nainstalován Adobe Reader, jeho aktuální verzi můžete stáhnout zde.