Zájezd do Paříže a Anglie

Den 1. (20. 5. 2023)

Před pátou hodinou jsme se všichni shromáždili před školou a s napětím očekávali, co nám následující dny přinesou. Jeli jsme autobusem přes Německo a přesně o půlnoci jsme překročili hranice Francie.

Den 2. (21. 5. 2023)

Autobus nás vysadil poblíž Eiffelovy věže. Nepříjemně nás překvapil nepořádek v ulici, nedostatek toalet, ale přivítalo nás příjemné počasí. Sice jsme si prohlédli Eiffelovu věž zblízka, ale výstup na ni nám nebyl dopřán. Nikdo nebyl vpuštěn dovnitř, tak jsme čekání po několika hodinách vzdali, abychom stihli další program. Pluli jsme po řece Seině, prošli jsme Latinskou čtvrť, viděli katedrálu Notre-Dame, mohli jsme obdivovat obrazy a sochy v muzeu Louvre. Kroky nás všech zamířily k obrazu Mona Lisa.
Večer jsme se autobusem přiblížili k přístavu Calais a ubytovali se v hotelu Formule 1.

Den 3. (22. 5. 2023)

Po brzkém ranním vstávání jsme prošli pasovou kontrolou v přístavu. Čekání na trajekt jsme si zpříjemnili mlsáním perníku, který nám všem upekla na cestu jedna milá maminka. Po plavbě dlouhé hodinu a půl jsme mohli obdivovat nádherné anglické útesy. V Anglii jsme nejprve navštívili katedrálu Canterbury, kde se natáčel také Harry Potter. Později jsme se prošli v zahradách u hradu Hever.
V půl osmé jsme se poprvé setkali s našimi „náhradními“ maminkami. V anglických rodinách jsme strávili 3 noci, ochutnávali typická anglická jídla a konverzovali.

Den 4. (23. 5. 2023)

V tento den jsme hodně chodili a cestovali londýnským metrem. Viděli jsme Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí, Piccadilly Street a Soho. Největším zážitkem však byla pro žáky návštěva muzea Madame Tussaud´s, kde jsou neskutečné voskové figuríny a kde vás čeká i spousta dalších zážitků (např. jízda taxi, hororová stezka).

Den 5. (24. 5. 2023)

Prošli jsme si univerzitní město Oxford, nakoupili v místním obchodním domě (včetně Primarku) a obdivovali krásy hradu Windsor.

Den 6. (25. 5. 2023)

Pluli jsme po Temži a viděli další významné stavby Londýna – London Eye, Big Ben, Westminsterskou katedrálu, budovu parlamentu, mrakodrap Shard, Tower Bridge a Tower of London. Byla to dlouhá procházka. Pak jsme jeli nadzemní dráhou k lanovce a tou se přepravili k autobusu.

Den 7. (26. 5. 2023)

Na zpáteční cestě jsme projeli několika státy – Anglií, Francií, Belgií, Nizozemskem, Německem, až jsme se kolem poledne vrátili ke škole. Byli jsme unavení, ospalí, ale plní dojmů a šťastní.

Za video vytvořené Honzou Hanzlíkem moc děkujeme, prohlédli jsme si ho ve všech třídách po příjezdu zpět. Další fotografie najdete ve Fotogalerii