Geoinformatika ve výuce

Žáci naší školy se už druhým rokem zapojují do projektu AGID zaměřeném na začlenění témat dálkového průzkumu Země, geografických informačních systémůGPS do výuky na základních a středních školách v Česku.

V loňském školním roce se žáci VI. B a VII. B v hodinách zeměpisu a informatiky zapojili do pilotního testování produktů:

• Geoinformatika letem světem
  • Orientujeme se s Google Maps

V srpnu se žákyně Pavla Bechynská (IX. B) zúčastnila národního soustředění talentovaných žáků -  Prázdniny s geoinformatikou v Albrechticích u Sušice. Vybraní žáci základních a středních škol z celé ČR se během jednoho týdne naučili využívat GPS, pracovat s družicovými snímky v počítačích a sbírat informace v terénu pomocí GPS technologie (více zde).

V letošním školním roce žáci VII. B budou v projektu pokračovat, nově se zapojí žáci VI. A, a to v produktech:

• Geoinformatika letem světem
  • Země pohledem družic
  • Orientujeme se s Google Maps
  • Planeta v souřadnicích

Tento projekt realizuje Scientica Agency, s.r.o. společně s Univerzitou Karlovou v Praze, je podpořený Evropskou kosmickou agenturou a financovaný strukturálními fondy EU (více zde).