eTwinningový projekt a šesťáci - vyhodnocení

Během prosince loňského roku se šesťáci zúčastnili mezinárodního e-Twinningového projektu Štvorec a obdĺžnik v žiackom okolí. Více informací o průběhu projektu si můžete přečíst na školním webu:

Na projektu s námi pracovaly děti ze Základné školy s materskou školou, Urmince. A co zjistili žáci na Slovensku o čtverci a obdélníku ve svém okolí? Fotografie, které děti pořídily, jsme viděli už v průběhu projektu. V lednu jsme se společně při matematice podívali na jejich výsledné prezentace, zjišťovali rozdíly i společné prvky.

A co si o projektu myslely děti:

• Nejdřív jsem si myslela, že moc obdélníků a čtverců kolem nás není, ale nakonec jsem jich našla a vyfotila hodně.
  • Líbilo se mi měření na chodbě. Pak jsme si i o přestávce zahráli na šachovnici dámu.
  • S focením mi pomáhala i mamka.
  • Líbilo se mi, jak jsme pak všichni počítali dohromady.
  • Máme s dětmi na Slovensku hodně společných tvarů. I vzorečky jsou stejné.
  • Překvapilo mě, že jsem skoro všemu v prezentaci rozuměl - na Slovensku mluví podobným jazykem.
  • Na začátku jsme se vyfotili venku na hřišti před logem školy, které je na zdi. Fotku pak paní učitelka poslala na Slovensko.

Na e-Twinningovém projektu pracovala třída VI. A s paní učitelkou Pavlou Sýkorovou a společně s námi i šesťáci z Urmice s paní učitelkou Mariannou Krajčovou.