Vzdělání 21

Projekt VZDĚLÁNÍ 21 hledá efektivní cesty zapojení moderních technologií do výuky na českých základních školách. Zároveň ověřuje a dokumentuje jejich reálný přínos pro žáky, učitele i školy samotné.
Pilotní fáze byla koncipována jako srovnávací studie klasické výuky a výuky systémem VZDĚLÁNÍ21. V každé škole byly proto na počátku vybrány dvě šesté třídy. V jedné probíhá výuka standardním způsobem s využitím tištěných učebnic a interaktivní tabule. Ve druhé systémem VZDĚLÁNÍ 21, tedy každý žák má k dispozici netbook vybavený interaktivními učebnicemi pro práci ve škole i doma. Žáci ze šestých tříd pokračují v novém režimu výuky až do ukončení studia v devátém ročníku. Do projektu se průběžně zapojují "nové" šesté třídy a mnohé další školy implementují interaktivní výuku s využitím informací získaných v projektu VZDĚLÁNÍ 21.

Na naší škole je realizována pilotní výuka VZDĚLÁNÍ 21 od škol. roku 2011/2012 ve třídách 6. A a 6. B (paralelní třídy stejného ročníku), koordinátorem projektu je Mgr. Filip Jelínek.

Výuka ve třídách probíhá podle stejného obsahu:

• kombinace výuky podle tištěných učebnic a formou digitálních prostředků - interaktivních tabulí, žákovských netbooků apod. v zapojených předmětech (český jazyk, fyzika, přírodopis, zeměpis)
  • individuální i skupinové zapojení žáků do výuky, cílená domácí příprava, aktivní sdílení výsledků a informací s rodiči
  • efektivní testování v elektronické formě (testy Karlovy univerzity)
  • natáčení hodin, vyplňování deníku hodin, proškolení pedagogických pracovníků