Angličtina aktivně

Naše škola je od roku 2010 zapojena do projektu Rozvoj komunikativní kompetence žáků ZŠ – ANGLIČTINA AKTIVNĚ, jehož realizátorem je Jazyková škola Channel Crossings (Vrážská 238/8, 153 00 Praha 5 - Radotín).
Celkem se projektu účastní 25 škol ze Středočeského, Jihočeského a Plzeňského kraje a potrvá v období 15. 9. 2010 – 31. 8. 2013. Cílem projektu je přispět ke zkvalitnění jazykové výuky na druhém stupni základních škol a motivovat děti k aktivnímu užívání anglického jazyka a rozvoji jejich komunikativní kompetence prostřednictvím netradičních výukových metod a moderních technologií. Tento projekt klade důraz na aktivní zapojení žáků, rozvoj jejich tvořivosti, týmové spolupráce a zdokonalování komunikativní kompetence v anglickém jazyce:

• žáci využívají pilotní inovativní výukové materiály (brožury) jako motivační doplněk jazykové výuky
  • výuka je rozšířena o aktivity zahrnující práci s internetem, soc. sítěmi, prvky dramatizace a aktivizační metody pro rozvoj samostatné a tvůrčí činnosti žáků
  • pokrok žáků je měřen pomocí on-line testovací platformy, testování se účastní i vrstevníci (paralelní skupiny), kteří pokračují v běžné výuce
  • učitelé se účastní pravidelných metodických seminářů

V projektu jsou zapojeni žáci sedmých a osmých tříd a všichni vyučující angličtiny. Koordinátorkou projektu je paní uč. Eva Lepková.