Žáci IX. A dojčili!

V pondělí 23. 9. se žáci IX. A zúčastnili programu divadelního spolku A BASTA! z. s. v Německé a Rakouské knihovně SVK PK v rámci Evropského dne jazyků. Vyzkoušeli si jazykovou animaci, při které mohli zažít hodinu němčiny trochu jinak. Ověřit si dosavadní znalosti, pohrát si s germanismy, zažít výuku v jiném prostředí a zbavit se strachu mluvit cizím jazykem pod vedením animátora namísto učitele.
Program byl velmi zábavný. Žáci byli aktivizováni k hravým činnostem, aby nenásilným způsobem získali vztah k němčině. Přitom zjistili, kolik německých slov už znají. „Docela mě to bavilo“. „Bylo to zase něco jiného“, shodla se děvčata z IX. A.
Příště se naše škola opět zúčastní!
Jitka Quadratová, učitelka NJ