Výstava České národní banky: "20 let chráníme českou korunu"

Putovní interaktivní výstava České národní banky: "20 let chráníme českou korunu"

V pondělí 25. 3. 2013 naši žáci před školou přivítali obrněné vozidlo České národní banky v doprovodu speciální policejní jednotky. Vůz přivezl interaktivní vzdělávací hry, díky nimž se školáci mohli převtělit do role centrálních bankéřů a vyzkoušet si, jak ČNB chrání českou korunu. Na centrálního bankéře si může zahrát úplně každý, a to na unikátní vzdělávací výstavě „20 let chráníme českou korunu“, která je otevřená ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje od 26. 3. do 19. 4. 2013.

Žáci jednotlivých tříd si prohlédli obrněný transportér, rozpoznávali pravé bankovky od padělků, na interaktivních počítačových hrách dohlíželi na finanční trh nebo opatřovali bankovky ochrannými prvky a v kvizu o ceny ukázali, jak rozumí základním pojmům z oblasti Finanční gramotnosti. Také si na vlastní pěst mohli vyzkoušet výzbroj zásahové jednotky Policie ČR.

Fotografie z akce najdete zde. Poslechněte si též reportáž ČRo Plzeň.