Vánoce ve školní družině

V době adventu a blížících se nejkrásnějších svátků v roce, se vychovatelky ve školní družině při 10. základní škole v Plzni snažily nejen výzdobou, ale zejména tvořivou prací školákům navodit tu pravou vánoční atmosféru. Zejména pracovní dílny byly příležitostí k tomu, jak se aktivně zapojit do příprav na Vánoce.

Vychovatelka Vladimíra Němečková mimo jiné vytvářela s dětmi a jejich rodiči krásné vánoční stromečky, které zdobí atrium školní družiny.Vychovatelka Kateřina Benešovská zase nacvičila s dětmi kulturní program s pásmem koled a vánočních písní, kterým děti potěšily na besídce své rodiče a další příbuzné. Tradičním vánočním pořadem provázela vedoucí vychovatelka Miluše Kinkorová. Ta připravila s dětmi i recitační pásmo, ve kterém zazněly známé básničky o zimě a Vánocích. Vystoupení žáků školní družiny odměnili přítomní velkým potleskem. Spokojenost byla na obou stranách. Žáci měli dobrý pocit, že všechno zvládli bez chybičky a rodiče i prarodiče potěšilo jak jsou jejich potomci šikovní a měli radost, že se daří zachovávat tradici Vánoc.