Úspěch v celostátním kole soutěže Finanční gramotnost

Tým žáků naší školy ve složení Pavla Bechynská, Zuzana Houšková a Jakub Kožnar (všichni 8. B) obsadil 3. místo v celostátním kole soutěže Finanční gramotnost. Blahopřejeme.

Už od ledna se žáci naší školy zapojili do soutěže Finační gramotnost, jejíž 3. ročník vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Cílem soutěže je neformálním způsobem seznámit žáky s finanční gramotností, rozšiřuje praktické a teoretické znalosti a vědomosti žáků, a tím působit preventivně především proti zadlužení. V celé České republice soutěžilo více než 40 000 žáků, do finále pak postoupilo nejlepších 42.

Tým naší školy ve složení Pavla Bechynská, Zuzana Houšková a Jakub Kožnar (všichni 8. B) zvítězil mezi školami okresu Plzeň-město, dalším vítězstvím v krajském kole žáci postoupili do celostátního kola.

Finále se uskutečnilo v pondělí 14. května 2012 v Praze, v budově Kongresového centra ČNB, Senovážné nám. 30, Praha 1. Soutěž zahájil guvernér ČNB Ing. Miroslav Singer, Ph.D., předsedkyní poroty byla Mgr. Monika Nedelková (finanční arbitr ČR), přítomni byli zástupci MŠMT a dalších finančních institucí.

Prohlédněte si fotografie zde.

Oficiální stránky soutěže, celkové vyhodnocení na www.fgsoutez.cz/.