Školní výlet do Prahy – 6. ročník
V úterý 16. 6. 2026 se žáci tříd VI. A i VI. B společně vypravili vlakem na školní výlet do Prahy. Cestou z nádraží prošli Václavské náměstí a pokračovali na Národní třídu do OC Máj, kde zhlédli výstavu Back In Time (Zpátky v čase) a zajímavou formou se dozvěděli o historii našeho hlavního města. Díky moderním technologiím byli vtaženi do světa plného dramatických vizuálních efektů, živých zvuků a pohlcujících animací. Poté viděli pohyblivou jedenáctimetrovou hlavu spisovatele Franze Kafky a naobědvali se. Po cestě do Muzea čokolády si prohlédli sochu Viselec, která zobrazuje psychoanalytika Sigmunda Freuda visícího za jednu ruku ze střechy domu v Husově ulici v Praze, druhou ruku má ležérně v kapse. Žáci, kteří neměli zájem o muzeum, pokračovali na Karlův most a poté se všichni opět sešli na Staroměstském náměstí, kde viděli v 15:00 apoštoly na orloji. Následoval návrat vlakem domů.
Výlet se vydařil a žáci si z něj odvezli mnoho zajímavých zážitků i nových poznatků o historii Prahy.
















