Mikulášská besídka

Ve vánočně vyzdobené družině se 5.12. konalo „Čertí rojení“. Když čerti zabouchali řetězy, nejedna dětská dušička se strachy zatřásla. V oddělení družiny byly slyšet básničky a písničky dětí, které se chtěly pochlubit čertům, jak jsou hodné a co vše umějí. I ti největší zlobiči, když viděli veliký pytel, ze kterého koukali hříšníci, se prali o to, aby čertovi něco zazpívali, nebo zarecitovali. Hodný Mikuláš a Anděl všechny odměnil pytlíčkem s dobrotami.
Děkuji všem dětem z páté a šesté třídy. Děti si samy připravily kostýmy a krátký program pro své mladší kamarády. Mikulášská besídka ve školní družině se moc vydařila.