Mezinárodní soutěž O nejlepší statistický plakát

Blahopřejeme žákyním třídy IX. B k získání 2. místa v národním kole soutěže v rámci Mezinárodního projektu statistické gramotnosti.  Barbora Baurová, Zuzana Houšková a Marianna Zumr vytvořily plakát s tématikou Včelařství. Úkolem soutěžících bylo vybrat si téma z okruhu zemědělství a vyhledat, analyzovat a zpracovat data, porozumět statistickým  údajům a vytvořit vlastní plakát. Porota hodnotila jednotlivé plakáty na základě přísných kritérií (zde).

Posláním projektu je podporovat, vytvářet a spolupodílet se na aktivitách podporujících statistickou gramotnost po celém světě. V České republice jsou organizátory soutěže Vysoká škola ekonomická v Praze ve spolupráci s Českým statistickým úřadem. Soutěž je určena pro studenty základních a středních škol a jejím cílem je snaha pomoci studentům se zlepšováním dovednosti popsat své prostředí za pomoci statistiky a použít statistiku jako nástroj k hledání smyslu v každodenním životě. Více informací zde.