Detektivní hra s QR kódy

V druhé polovině listopadu se na několika místech školy začaly objevovat záhadné čtvercové lístky s obrazci. Obsahovaly QR kódy. Úkolem jednotlivců bylo na základě jednotlivých nápověd určit heslo, které zaslali co nejrychleji emailem.

Vyhodnocení soutěže

Nejrychleji se podařilo tajemné heslo (DISKETA) rozluštit žákům 6. B - J. Lhotákovi a M. Strnadovi. Blahopřejeme.

Co je QR kód?
Jedná se o čárkový kód, který v sobě skrývá informace -  odkazy na webové stránky, vizitky, události, slouží k prezentaci památek, úřadů a turistických zajímavostí. QR kódy najdete na výrobcích, plakátech, webových stránkách, v novinách, časopisech nebo na informačních tabulích.

Jak se používá QR kód?
Čtení QR kódů umožňují speciální aplikace na mobilních telefonech nebo také čtečka na internetu (např. zde).

Prohlédněte si jednotlivé kódy

Pravidla hry: