Den bezpečnějšího internetu 2013

Podobně jako v předchozích letech se i letos žáci naší školy zapojili svými aktivitami do Dne bezpečnějšího internetu 2013 (SID 2013). Tématem 10. ročníku jsou online práva a zodpovědnost. Všechny akce provází motto: „Connect with Respect – online rights and responsibilities“ = „komunikujte ohleduplně“. Cílí na vyšší ochranu vlastního soukromí, respektování práv dalších uživatelů a užívání online prostředí s ohledem na základní pravidla netikety.

• V prvním únorovém týdnu proběhly besedy pro žáky 1. i 2. stupně věnované vlastní zodpovědnosti ve světě internetu nejen vůči sobě, ale i k ostatním uživatelům.
  • Žáci VI. B a IX. B ve skupinách vytvářeli pravidla netikety (pravidla slušného chování při komunikaci na internetu). Plakáty si můžete prohlédnout na nástěnce ve vestibulu školy.

• Svým hlasováním jste jako vítěze určili plakát č. 1, který společně vytvořili Adéla Čechová (VI.B), Nikola Musílková (IX.B) a Milan Švarc (IX. B). Děkujeme Nakladatelství Fraus za knižní ceny.

• Uspořádali jsme anketu o využívání a chování na internetu, které se zúčastnilo 58 žáků ve věku od 8 - 16 let. Prohlédněte si její výsledky:

• Plakáty na téma Pravidla netikety