Skills Week 2010

V týdnu od 1. – 5. března 2010 se žáci a učitelé 10. ZŠ v Plzni zapojili do Evropského týdne IT dovedností. Tato akce je zaměřena na podporu zdokonalování IT dovedností u široké veřejnosti a na zvýšení motivace mladých lidí ke studiu a práci v IT oborech.

Pro žáky naší školy jsme uspořádali soutěže:

• ve vyhledávání na internetu (Kde, kdo, kdy, jak, proč)
  • ve tvorbě webových stránek
  • ve tvorbě interaktivních cvičení v aplikace Smart Notebook.

Největší důraz byl věnován IT dovednostem žáka (v úpravě textu, tvorbě tabulek a grafů, vytváření vlastních prezentací, práci v programu Google Sketchup a Google Earth). V informačním centru nakladatelství Fraus v přízemí 10. ZŠ byly pro žáky připraveny vědomostní a dovednostní soutěže, při kterých byla využita interaktivní tabule.

Také vyučující měli možnost se zúčastnit seminářů - Jak si vytvořit interaktivní cvičení v aplikaci Smart Notebook; První kroky s interaktivními produkty nakladatelství Fraus; Jak si přizpůsobit i-učebnici. Kampaň „e-Skills Week“ se zaměřuje nejen na základní IT dovednosti, ale také na osvětu v oblasti bezpečnosti internetu, snahu motivovat ke studiu IT, matematiky a přírodních věd.

Do akce se zapojilo celkem 288 žáků a 19 vyučujících naší školy. Za zapojení do Evropského týdne počítačových dovednosti 2010 byla naše škola vyhodnocena na 2. místě v České republice.