E-Skills 2012

Během měsíce března a dubna se žáci naší školy už podruhé zapojili do Evropského týdne počítačových dovedností (E-skills week 2012).

Během těchto týdnů měli žáci možnost se zúčastnit jednotlivých aktivit podle svého zájmu a schopností, rozšířit a zdokonalit si svoje IT dovednosti nebo porovnat svoje projekty se spolužáky v soutěžích, pro učitele byly připraveny semináře.

• Žáci 1. stupně se seznámili s pravidly chování v kyberprostoru, naučili se efektivně vyhledávat na internetu a rozšířili si své počítačové dovednosti během hodin informatiky.
  • Žáci 2. stupně se věnovali efektivnímu využívání nástrojů Google. Prohloubili si své dovednosti při vyhledávaní ve webovém prostoru, seznámili se službou Gmail a zjistili, jaké možnosti nabízí on-line komunikace, naučili se vytvářet on-line dokumenty a sdílet je s ostatními pro další úpravy, zorientovali se v YouTube a ve vlastním účtu si ukládali oblíbená videa, pracovali v programu SketchUp a Google Mapy.

Aktivity školy jsme prezentovali 26. března 2012 v Praze v Obecním době v rámci Národní konference "e-skills - ICT ve vzdělání - evropská inspirace".

Proběhlo také několik soutěží

• Vyhledávání na internetu pro žáky 1. stupně (výsledky zde)
  • Vyhledávání na internetu pro žáky 2. stupně (výsledky zde)
  • Tvorba interaktivních cvičení (výsledky zde)
  • Fotografická soutěž Školní fotomomentka (výsledky zde)
  • Google Mapy (výsledky zde)
  • SketchUp (výsledky zde)

O vítězích některých soutěží žáci a učitelé rozhodli svým hlasováním

• výtvarná soutěž Doodle (výsledky zde)
  • nejlepší videa v soutěži Život je hledání (výsledky zde)

Děkujeme všem žákům a učitelům za aktivní zapojení v E-skills week 2012.