Soutěž Ypef

Pracovníci Arboreta Sofronka každoročně připravují a organizují znalostní soutěž Young People in European Forests (YPEF, česky Mladí lidé v evropských lesích). Cílem této soutěže je zlepšit povědomí mládeže o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době.

V letošním roce zvítězilo v oblastním kole, konaném ve zmíněném arboretu, družstvo 10. ZŠ Plzeň ve složení Zbyněk Šlais, Marek Nesveda a Jan Krýsl. Naši borci svými znalostmi zahanbili i budoucí lesní mechanizátory ze střední školy Rokycany, kteří sice soutěžili v jiné kategorii, ale potýkali se se stejnými úkoly. V navazující praktické disciplíně, do které se mohli zapojit i pedagogové, pak zástupce naší školy zvítězil zcela bezkonkurenčně.

Druhý team naší školy (Nazarii Kotyk, Matyáš Vlach a Michal Pánek) obsadil s minimální bodovou ztrátou 3. místo. Vzhledem k tomu, že v tomto případě šlo o soutěžní premiéru, je to rozhodně důstojný výkon poskytující nadějné vyhlídky do budoucna.

Pomyslné vědomostní kordy zkříží šampióni naší školy se svými soupeři v regionálním kole ve Žluticích.

Další informace a fotografie najdete v článku na webu města: Mladí Plzeňané se v evropských lesích neztratí