Naše škola v přírodě

V týdnu od 16. – 20. dubna 2018 vyrazili vybraní žáci prvního stupně pod taktovkou paní učitelky Malinové a Stradějové na školu v přírodě, tentokrát do Nečtin.
Ves Hrad Nečtiny (Preitenstein) se rozkládá asi 2 km jižně od Nečtin, v exponované poloze nad údolím Plachtínského potoka. Této lokalitě předcházelo vybudování středověkého sídla - hradu Preitensteina, který vystavěl Oldřich Pluh na popud českého krále Jana Lucemburského jako vojenský opěrný bod. Ač byl hrad královským majetkem, který nesměl být dle Majestas Carolinas zastavován, střídala se v jeho držení řada majitelů.
Jaké to je, být zámeckými pány a dámami jsme si na škole v přírodě mohli vyzkoušet i my. Byli jsme ubytováni na zámku a v jeho prostorách se učili, procházeli se a bavili.
Po vyučování nás totiž čekala napínavá cesta za pokladem a vysvobozením ducha Jana Lucemburského. Touto nelehkou, ale zajímavou kratochvílí nás provedly úžasné animátorky Dáša a Aleška, díky jejich vedení jsme poklad získali a vysvobodili utrápenou duši vladaře.
Jak nám to všechno šlo, se můžete podívat na fotografiích a v galerii.

Zdroj: Nečtiny. In: Oficiální stránky Obce Nečtiny [online]. Nečtiny: Galileo Corporation, 2018 [cit. 2018-05-02]. Dostupné z: http://www.nectiny.cz/informace-o-obci-nectiny/historie/