CodeWeek 2019

Také v letošním roce se žáci naší školy zapojili do celoevropského týdne programování Codeweek 2019. Učitelé informatiky uspořádali 18 akcí, kterých se zúčastnilo 231 žáků (z toho 42 % dívek). Za úspěšné zapojení obdržela naše škola certifikát:

Během dvou týdnů (od 7. - 18. října 2019) probíhaly akce, které dětem přiblížily programovaní a robotiku z různých stran.

• Micro:bit: kapesní programovatelný počítač, vytvoření vlastní hry
  • Ozobot: ovládání pomocí kreslených kódů i aplikace Ozoblockly, řešení problémové úlohy
  • Blokové programování: vytváření jednoduchých programů pomocí aplikací Scratch
  • 3D grafika a tisk