3. místo 8. B v projektu Čtení pomáhá

Žáci 8. B se v rámci hodin literární výchovy zúčastnili soutěže tříd v projektu Čtení pomáhá. Za svou čtenářskou píli a pomoc druhým získali mezi stovkami přihlášených tříd 3. místo v kategorii 6. – 9. třída s nejvyšším počtem úspěšných testů na jednoho žáka. Soutěž probíhala od 1. října 2011 do 20. května 2012.

„Projekt Čtení pomáhá podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Děti jsou k četbě motivovány finanční odměnou 50 korun, kterou však nezískávají pro sebe, ale věnují ji na charitu. Každý rok se tak různým nadacím rozdělí 10 miliónů korun. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou právě dětští čtenáři. Každý z čtenářů, který se zaregistruje na webových stránkách projektu, přečte některou z doporučených knih a správně zodpoví kontrolní otázky k dané knize, získává kredit 50 korun. Ten pak věnuje na některou z nabízených konkrétních charitativních akcí. Charity navrhují oslovené dobročinné organizace a partneři projektu. Knihy zařazené do projektu byly vybírány v celorepublikové anketě o nejlepší dětskou knihu. V odborné porotě, která knihy navrhovala, byly osobnosti, jako je Zdeněk Svěrák, Marek Eben, Alena Ježková, Jiří Dědeček a Martin Roman, který je iniciátorem a donátorem projektu. Jedním z ambasadorů Čtení pomáhá je také Vojta Dyk.“

Pokud se chcete i vy zapojit do projektu, máte možnost na: www.ctenipomaha.cz

Třídě 8. B gratulujeme!